Belirtilen hareket noktalarında siz değerli dostlarımızla buluşuyor ve mahzun başkent Edirne’ye doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuz ardından Keşan üzerinden Uzunköprü’ye varıyoruz. Edirne turunda ilk olarak Uzunköprü'deki, çok anlamlı bir anıt olan ve demokrasiye geçişi ifade eden bir çeşmeyi, 2. Meşrutiyet döneminde inşa edilen Hürriyet çeşmesini görüyoruz. Sonrasında Edirne turuna devam ediyoruz.

100 yıla yakın Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan ve dört bir yanı Osmanlı eserleriyle çevrili olan sınır kenti Edirne’ye varışımızın ardından ilk olarak 26 Mart 1913 Balkan Savaşı sırasında, Edirne’yi kahramanca savunan Şükrü Paşa ve Savaşın Şehitleri anısına savunma mevzilerinden biri olan Kıyık Tabya’daki Şükrü Paşa Anıtı’nı geziyoruz. Mimar Sinan’ın “Ustalık eserim” diye nitelendirdiği Selimiye Camii ve Arastası ( Kavaflar Çarşısı) gezimizin ardından bir dönem İttihat ve Terraki cemiyetinin gizli toplantılarını yapmak için kullandığı Hafız ağa Konağı ziyaret edip Edirne’nin eşsiz lezzeti Tava Ciğerieşliğinde öğlen yemeğimizi alıyoruz.(EKSRA)

Tunca Nehri ve Köprüsü Meriç Nehri ve Meriç (Abdülmecit, Yeni Köprü) Köprülerini görerek 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan Barış Antlaşmasıyla Yunanistan’ın savaş tazminatı olarak Türkiye’ye verdiği Karaağaç Semtine doğru yol alıyoruz. Lozan’da elde edilen diplomatik zaferi ve Dünya barışını sembolize eden LOZAN ANITI ayrıca yanındaki Lozan Anlaşması ile ilgili Belge, Fotoğraf ve kitap sergisinin gezilmesinin ardından tarihi Ali paşa Çarşısı’na(Kapalı çarşı) gidiyoruz. Kapalı çarşı gezimizin ardından Edirne'nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz.

Edirne turunu bitirerek saat 17.30 civarında eve dönüş hazırlıklarına başlıyor ve saat 17.00 civarında yola koyuluyoruz.İstanbul’a dönüşümüzle değerli katılımcılarımızı aldığımız noktalara bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Ayrıca minimum 27 kişilik arkadaş/şirket gruplarına Edirne turunu istenilen tarihte düzenliyebiliyoruz.