ACARLAR TURİZM –HERCAİ TURİZM

1.GÜN Cuma
KOCAELİ - Buluşma Noktaları – Hareket 19.Perşembe pazarında buluşarak otobüse gece yolculuğumuz başlıyor

2.GÜN Cumartesi
Hatay – St. Piere Kilisesi - Antakya Mozaik Müzesi – Habibineccar Camii – Kiliseler Gaziantep – Sedef Kakma Atölyeleri Rehberimiz gezimizin ikinci gününde sabah erken saatlerde mola tesislerine varmadan önce kahvaltı paketlerini servis edecek. Mola yerinde dileyen misafirler tesiste bulunan kahvaltı imkanlarından da fiyatını ödeyerek yararlanabilirler. Mola sonrası Toros Dağları’nı Gülek boğazından geçerek Hatay’a doğru yola çıkıyoruz. Hatay- Antakya’daki ilk durağımız olan dünyanın ilk kilisesi ve hac mekanlarından birisi olan St. Piere Kilisesi’ne ( eğer açık ise ) varıyoruz. Kilisenin gezilmesinden sonra Roma Mimarisi’nin vazgeçilmez öğesi mozaiklerin sergilendiği dünyanın 2. büyük mozaik müzesi olma ünvanına sahip Antakya Mozaik Müzesi’ni gezmeye başlıyoruz. Gezi sonrası verilen serbest zaman icerisinde öğle yemeğmizi serbest olarak aldıktan sonra Gaziantep’e hareket ediyoruz. Keyifli geçen otobüs yolculuğu sonrasında Gaziantepteki ilk durağımız Sultanların saraylarını süsleyen sedef eşyaların üretildiği zamana meydan okuyan son Saray Sedef Kakma atölyelerinden Öz Hitit Sedef İmalathanesi ’nin seçkin ustaları Sedefin nasıl yapıldığını anlatırken ikram edilen Gaziantep’in kekik çayının (zahter) tadına doyamayacaksınız.Gezimizin ardından Gaziantep’te bulunan otelimize hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde..

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan Lunch Box ( Sandviç – Muz – Gofret – Meyve Suyu – Nane Şekeri)
Öğlen yemeği: Anadolu Restaurant veya Boğaziçi Restaurant (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Dedeman Gaziantep / Gaziantep
Mola Tesisleri: Bolu Dağı Mola Tesisi, Aksaray Orhan Ağaçlı Mola Tesisleri, Pozantı, Osmaniye Mıstık Usta Mola Tesisleri, Nurdağı Tesisleri.
Rota: İstanbul – Bolu ( 259 Km. ) – Ankara ( 186 Km. ) - Aksaray ( 232 Km. ) – Pozantı ( 154 Km. ) – Hatay( 272 Km. ) Gaziantep ( 186 Km. ) Km. Toplam 1289 Km.

3.GÜN Pazar
Tam gün Mardin Turu – Kasımiye Medresesi - Deyrulzafaran Manastırı - Mardin Arkeoloji ve Etnografya MüzesiGezimizin üçüncü gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası hareket ile Mardin’e hareket ediyoruz. Keyifli geçen otobüs yolculuğu sonrası Mardin’deki ilk durağımız metropolitlik merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı’na ulaşıyoruz.Manastır gezimizin ardında tekrar otobüslerimize binerek öğle yemeğini alacağımız Mardin Yenişehir merkezine hareket ediyoruz.Serbest olarak alınan öğle yemeğinin ardından aracımızla yapacağımız kısa yolculuk sonrası Mardin Eski Şehir Meydanı’na geliyoruz ve aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman-zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryemana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (eski askeriye) Müzesini gördükten sonra Mardin’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği Mardin’de bulunan otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği: Mardin Serbest (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Hilton Garden Inn / Mardin
Mola Tesisleri:
Rota: Gaziantep – Mardin ( 386 km )

4.GÜN Pazartesi
Mardin – Midyat – Gercüş - Hasankeyf – Mor Gabriel Manastırı - Dara Antik Kenti – Surlar – Sarnıç – Nekropol AlanıGezimizin dördüncü gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası hareket ederek Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz.İpek Yolu’nun Dicle üzerindeki geçiş noktası olmasından dolayı kesintisiz imar gören ve bu önemli özelliğine rağmen Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan Hasankeyf’te; Artuklu, Eyyubi ve Osmanlı izlerini görmek için yeni köprünün yanında fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Artuklu Köprüsü başta olmak üzere tüm “Hasankeyf”i seyrettikten sonra Hasankeyf Kalesine çıkışımıza başlıyoruz. Kale Kapısı, Küçük Saray, Mağara Evler, Eşsiz Dicle Manzarası^nı gördükten sonra keyifli otobüs yolculuğu ardından Gercüş üzerinden dizi filmlerde bolca gördüğümüz Midyat sokaklarında geziye başlıyoruz. Tarihi camii ve kiliselerin icerisinden gecerek bölgenin mimarisinin en güzel örneği birçok dizinin çekildiği Midyat konukevini geziyoruz. Gümüşçüler Çarşısı’nda verilen yeterli mola sonrasında Süryani vatandaşlarımızın ülkemizdeki 4 metropolitlik merkezinden birisi olup aynı zamanda bölgenin en büyük manastırı olan Mor Gabriel Manastırı’na hareket ediyoruz.Manastırın tarihi özellik gösteren bölümlerinde yapacağımız gezi ardından. Çağçağ Vadisi’nden yolumuza devam ederken verdiğimiz keyifli bir yemek molası sonrası, tarihi İpekyolu’nun Anadolu sınırları içine giriş yaptığı Nusaybin’den geçerek Pers ve Roma Dünyası’nın en önemli kentlerinden birisi olan Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Halen kazılarına devam edilmekte olan bu antik kentimizde sırasıyla Surlar, Sarnıç, Nekropol Alanı ( Mezarlık ) görebileceğimiz yerler olacak. Gezimizin ardından Mardin’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’de bulunan otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği: Beyaz Su Restaurant (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Hilton Garden Inn / Mardin
Mola Tesisleri:
Rota: Mardin- Hasankeyf (106 km ) – Midyat ( 42 km ) –Nusaybin ( 48km) –Mardin ( 60 km ) Toplam : 256 km

5.GÜN Salı
Diyarbakır – Ulu Camii - Hazar Gölü -Elazığ – Harput - Malatya – Kayısı BorsasıGezimizin beşinci gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası Mardin’den ayrılarak Diyarbakır ,Ergani, Maden üzerinden Hazar Gölüne ulaşıyoruz. Batıda Kürk Suyu ağzında Kürk Deltası, doğuda ise Zıkkım Deresi ağzında Gezin Deltası bulunan gölün kıyısında fotoğraf molasının ardından hareketle Elazığ’a varış. İlk olarak Harput’a hareket. Balak Paşa Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra serbest olarak alınan öğle yemeğinin ardından tekrar otobüsümüze binerek adı halk türkülerine esin veren Karakaya Barajı üzerinde bulunan Kömürhan köprüsüne ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası hareketle Malatya’ya ulaşıyoruz. Malatya’daki ilk durağımız Kayısı Borsasında verilen serbest zamanda dileyen Misafirlerimiz Malatya şehir merkezinide görebilir. Buluşmamızın ardından Malatya’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği Malatya’daki otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği: Harput serbest (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Hilton Garden Inn / Malatya
Mola Tesisleri: Balakgazi tesisleri harput
Rota: Mardin – Diyarbakır ( 91 km ) – Elazığ (158 km ) – Malatya ( 102 km ) Toplam : 351

6. GÜN Çarşamba
Atatürk Barajı – Karakuş Tümülüsü – Cendere Köprüsü – Arsemia Antik Kenti - Nemrut - AdıyamanGezimizin altıncı gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası Adıyaman üzerinden Atatürk Barajına Hareket ediyoruz. . İnşaası sırasında ölenlerin anısına yapılmış olan Şehitler Anıtı’nı ziyaret edip, Seyir Terasından barajı ve baraj gölünü gördükten sonra hareketle ortalama 45 dakikalık yolculuk sonrası Adıyaman’a ulaşıyoruz. Otelimizin önünde bizleri bekleyen minibüslere binerek Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü’ne hareket ediyoruz. Dört yöne bakan dört steli gördükten sonra Roma İmparatorluğu’nun efsanevi IX. Lejyonu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nü görerek Kartal Yuvası’nı andıran Kommagene Krallığı’nın kutsal kraliyet tapınaklarının ve idare binalarının bulunduğu Arsemia Antik Kenti’ne vararak Anadolu’nun en büyük kaya yazıtlarından birisini de girişinde barındıran Hierotezyon ve üzerinde ünlü Tanrı-Kral Tokalaşma Sahnesi ( Antiochos-Heracles ) ’ni görerek ayrılıyor ve yolumuza gene minibüslerimizle devam ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik bir minibüs yolculuğu ardından araçlarımızdan ayrılarak yaya olarak Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. İlk olarak Doğu Terası’nda bizleri bekleyen Tanrı heykellerini gördükten sonra Tören Yolu’nu takip ederek Batı Terası’na varıyoruz. Buradaki heykelleri güneşin batışı eşliğinde izledikten sonra bizleri bekleyen minibüslere binerek otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği: Faik Usta Restorant (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Bozdoğan Otel / Adıyaman
Mola Tesisleri:
Rota: Malatya – Ataürk Barajı (205 km) – Adıyaman ( 85 km ) – Nemrut Dağı ( 120 km ) Toplam : 410 km

7.GÜN Perşembe
Göbeklitepe - Balıklı Göl – Hz. İbrahim’in Makamı – Ayn-ı Zeliha Gölü –HarranGezimizin yedinci gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da ilk durağımız son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe olacak. Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimizden aldığımız bilgiler sonrası Şanlıurfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Şanlıurfa’nın sınırları içinde kalan 14 peygamber kabrinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü gördükten sonra dileyenler rehberimiz eşliğinde Kapalıçarşı içindeki Gümrükhan’a yürüyebilirler. Halen aktif olan handa dileyen misafirlerimiz otantik kafelerde oturarak hanın keyfini çıkarabilirler, dileyenler ise serbest alışveriş yapabilirler. Belirlenen saatte aracımızda buluşarak Harran’a hareket ediyoruz. . Geleneksel Harran mimarisi olan Karınca evlerde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Daha sonra dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Ulucamii, Rasathane ve Şehir Surlarını görerek Harran’dan ayrılarak Şanlıurfa’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası isteyenler yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne ( Ekstra ) katılabilirler

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği: Şanlıurfa serbest (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Manici Otel veya Dedeman Otel / Şanlıurfa
Rota: Adıyaman – Şanlıurfa (146 km ) – Harran (47 km ) Toplam :193 km

8.GÜN Cuma
Halfeti Tekne Turu – Rum Kale – Birecik- Gaziantep Mozaik Müzesi – Medusa Taş Evi – Eski Çarşıda Serbest ZamanGezimizin sekizinci gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası ismi Karagül anlamına gelen Halfeti’ye ulaşıyoruz. Burada teknemize binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. Belirlenen saatte aracımız ile buluşarak Birecik’e hareket ediyoruz. İlk önce Kelaynak Kuşları (Milibis Baldibis) Koruma İstasyonu’nu görerek soyları tükenme tehlikesi altında olan bu değerli tür hakkında bilgi aldıktan sonra yaklaşık bir saatlik otobüs yolculuğu ile Gaziantep’e ulaşıyoruz. Gaziantep’te alınan serbest öğle yemeğinin ardından hareketle antik çağın en önemli kentlerinden birisi olan Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan zengin eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Rehberimizin anlatımları sonrasında müzeden ayrılarak aynı zamanda geleneksel bir Gaziantep evi olan Medusa Evi’ne ( Taş Ev ) hareket. Cam eserleri müzesi olmasının yanı sıra geleneksel Antep işlerinin yapılıp sergilendiği yeri gördükten sonra, dileyen misafirlerimiz verilen serbest zamanda Eski Antep Çarşılarında alışveriş yapabilirler.Verilen serbest zamanın ardından Gaziantep’te bulunan otelimize hareket ediyoruz konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği: Gaziantep serbest (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Dedeman Gaziantep / Gaziantep
Mola Tesisleri:
Rota:Şanlıurfa – Halfeti (123 km ) – Birecik ( 36 km )- Gaziantep (60 km ) Toplam : 219 km

9.GÜN Cumartesi
Kahramanmaraş-Kayseri –Gevher Nesibe Hatun – Kapadokya Halı Atölyeleri – PaşabağGezimizin dokuzuncu gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Meşhur dövme dondurmanın tadına bakabileceğimiz Yaşar Pastanesi’nde vereceğimiz molada dileyen misafirlerimiz verilen yeterli serbest zamanda Maraş Çarşı’sını da görebilirler.Verilen serbest zamanın ardından Kayseri’ye hareket ediyoruz.Kayseri’de alınan serbest öğle yemeği sonrası sırası ile Gevher Nesibe Hatun Medrese’si ve Döner Kümbet gezilerimizin ardından Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Kapadokya’daki ilk durağımız Kültür Bakanlığı’nın desteklediği yöresel halı tanıtımı yapılan halı atölyeleri hoş bir keşif oluyor. Bu atölyelerde taksitli alışveriş imkanı sunuluyor.Halı atölyeleri gezimizin ardından hareketle Üçlü, birleşik ve tek peri bacaları ile meşhur olan Paşabağ’ı gezdikten sonra, Ürgüp’te bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak sunulan türk gecesine katılabilirler.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği: Kayseri Serbest (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Perissia Otel / Kapadokya
Mola Tesisleri: Kahramanmaraş Yaşar Pastanesi
Rota: Gaziantep – Kahramanmaraş ( 77 Km. ) – Kayseri ( 273 km ) – Nevşehir (89 km ) Toplam :436 km

10. GÜN
Onyx Atölyeleri – Hacı Bektaşi Veli –Ankara- İstanbulGezimizin onuncu gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası hareket ile ilk durağımız değerli ve yarı değerli taşların işlendiği onyx atölyesinde taşın hakkında bilgi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkanı sunuluyor yine verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Güvercinlik Vadisi’de fotoğraf çekebilrler.Verilen serbest zamanın ardından hareketle 45 dakikalık otobüs yolculuğu ile Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ne varıyoruz. Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi ve Balım Sultan Türbesi’ni gezdikten sonra İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda verilen molalar sonrası İstanbul’a varış.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor. Öğlen yemeği: Serbest olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.) Akşam yemeği: Mola tesisleri ekstra menü fiyatları geçerlidir.(ekstra ) Konaklama: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur. İstanbul'a dönüş yolculuğu yapılmaktadır. Mola Tesisleri: Yol Üzeri mola tesisleri Rota: Nevşehir – Hacıbektaş (37 km ) – Ankara (225 km) – Bolu ( 211 km ) – İstanbul (259 km ) Toplam : 732 km

TUR TOPLAM MESAFE ORTALAMA 4300 – 4500 Km.

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 14.07.2015 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.