ACARLAR TURİZM –HERCAİ TURİZM

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.0-6 Yaş Küçük Misafirlerimizden Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı İstenmektedir.

1.GÜN: (Gece Yolculuğu)

20.00 PERŞEMBE PAZARIN MEYDAN HAREKET

DİĞER DETAYLAR:

>Mola yerleri: BOLU KÖROĞLU TESİSLERİ

>Güzergah, Adapazarı, Hendek, Düzce, Bolu, Gerede, Ilgaz – Osmancık –

MOLA YERİ OSMANCIK ULUSOY TESİSLERİ

Merzifon –SAMSUN

2.GÜN: Samsun – Bandırma Vapuru – İlk Adım Anıtı - Atatürk Anıtı – Kent Müzesi – Amazon Müzesi – Göğceli Camii (Çivisiz) – Ordu - Boztepe

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında Samsun’a varıyoruz. 19 Mayıs 1919 da Atamızın mili mücadeleyi başlatan ilk konuşmasını yaptığı Samsun’a gidiyoruz. Samsun’daki gezimize, Heinrich Clipper tarafından yapılan ve dünyada denge bakımından 2. sırada yer alan Atatürk Anıtı (grup fotoğrafı çektirebilme imkânı), Ardından Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı ardından Amazon Kadınlarının canlandırmasının yapıldığı Amazon müzesini görüp Samsun’dan ayrılıyoruz. Çarşamba ilçesinde bulunan Ahşap işleme sanatının en güzel örneklerinden birisi olan Göğceli Camii (Çivisiz Camii) görüp, Amazon savaş kadınlarının başkenti Terme’de vereceğimiz molanın ardından Ünye Fatsa üzerinden Ordu’ya ulaşıyoruz. Karadeniz’in en güzel manzaralarından birine sahip olan 485 metre yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz. Burada vereceğimiz çay molamızın ardından günümüzü sonlandırarak otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

DİĞER DETAYLAR:

>Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor - EKSTRA

>Öğle yemeği:Terme Ulusoy Tesisleri EKSTRA

>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

>Mola yerleri: İhtiyaç doğrultusunda yol üzerindeki tesislerden alınabilir.

>Güzergâh: Samsun, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu Toplam Mesafe > 182 KM

3.GÜN: - Giresun – Trabzon – Atatürk köşkü – Memişoğlu Konağı – Sürmene Bıçağı – Trabzon Bakırı - Uzungöl

– Lustra ve Garester Yaylaları(Haldizen)

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Keşap, Espiye, Tirebolu, Görele, Vakfıkebir, Akçaabat üzerinden Trabzon’a varıyoruz. İlk gezi durağımız Soğuksu tepesindeki Art Neuve tarzında yapılan ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Atatürk’e armağan edilen en görkemli yapı olan Atatürk Köşkü ziyaretimizin ardından Tarihi bir konak olan Memişoğlu Konağını geziyor ve Trabzon Bakırı alma imkanı buluyoruz.Sonrasında Dünyaca ünlü Sürmene bıçağıyla ilgili Sürdövbisa Mağazasında bilgi alıp, Bıçak alış veriş imkânımız oluyor. Alışveriş molamız sonrasında Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında araçlara binip, Uzungölü yukarıdan görebileceğimiz Lustra ve Garester(ve ya Haldizen) Yaylalarına çıkıyoruz. Yayla gezimizin ardından otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

DİĞER DETAYLAR:

>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.

>Öğle yemeği: EKSTRA

 >Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

>Mola yerleri: İhtiyaç doğrultusunda yol üzerindeki tesislerden alınabilir.

>Güzergâh: Giresun, Trabzon, Uuzungöl, Ardeşen Toplam Mesafe > 421 KM

4.GÜN: Rize Bezi - Ayder Yaylası - Kalegon - Gelintülü Şelalesi - Fırtına Vadisi - Zilkale - Timisvat Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Kurular Rize Bezi dokuma tezgâhlarında yok olmaya yüz tutmuş bir kültür olan Rize beziyle ilgili bilgi alıyor ve alışveriş imkânımız oluyor. Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerlerken çay bitkisini uzaktan göstermekle yetinmeyip çay makasımızı alıyor ve biraz çay topluyoruz. Bu yöreselliği yaşadıktan sonra vadi boyunca devam edip Çamlıhemşin’e varıyoruz.

(Ekstra Geziler)

FIRTINA DERESİNDE RAFTİNG( EKSTRA 50 TL ): Rafting aktivitemiz öncelikle Rafting eğitmenleri tarafından verilen Kürek tutuşu-Komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 - 7km’lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresinin coşkun dalgalarında benzersiz Rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresinde yüzme molaları ve kürek oyunları ile dolu dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.

Organizasyonlarımızın ardından yöresel tatlardan oluşan öğle yemeğimizi almak için Fırtına Vadisi kenarında bulunan restoranımıza geliyoruz(EKSTRA). Yemeğimizin ardından balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprülerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.

DİĞER DETAYLAR:

>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.

>Öğle yemeği: Osmanlı Restaurant(EKSTRA)

>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

>Mola yerleri: İhtiyaç doğrultusunda yol üzerindeki tesislerden alınabilir.

>Güzergâh: Trabzon – Rize – Ayder – Hopa Mesafe > 296 KM

5.GÜN: Sarp Sınır Kapısı - Batum - Gonio Kalesi - Medea Heykeli – Batum Piazza Meydanı - Poseidon Anıtı – Tiyatro Binası – Çay Fabrikası Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Batum’a hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Ardından; tarihi Tarihi Orta Camii,Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman sonrasında Sarp sınır kapısında çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için Çay Fabrikası gezimizi yapıyoruz. Gezi sonrası dileyen konuklarımız için alışveriş imkânı. Şölen Çay fabrikasındaki gezi ve alışverişimizin sonrasında Otele yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

DİĞER DETAYLAR:

>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.

>Öğle yemeği: Batum Riviere(EKSTRA)

ACARLAR TURİZM –HERCAİ TURİZM

>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.

>Mola yerleri: İhtiyaç doğrultusunda yol üzerindeki tesislerden alınabilir.

>Güzergâh: >Güzergâh: Hopa, Batum, Trabzon Toplam Mesafe > 274 KM 

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Anne Babası veya herhangi bir tanesi yanında olmadığı takdirde 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir” Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

6.GÜN: Trabzon - Ayasofya - Telkari ve Kazaziye Atölyesi - Maçka – Altındere Milli Parkı – Sümela Manastırı – Hamsiköy - Zigana 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında İlk gezi durağımız Ayasofya Müzesi oluyor. Kilise mimarisi ve freskleriyle alakalı rehberimizin anlatımından sonra ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatı ve Trabzon’un yöresel Telkâri ve Hasırıyla ilgili Saray Gümüş Atölyesinde bilgi alıp alışveriş imkânımız oluyor. Burada yapılan alışverişin ardından Sümela manastırına gitmek üzere hareket ediyoruz. Maçka üzerinden Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslere binerek Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Sabah sporu yapmak isteyen konuklarımız kuş sesleri eşliğinde patika yoldan manastıra çıkabilir. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Altındere Vadisi’ne geriye dönüyoruz. Buradan otobüsümüze binerek Zigana Dağları’na tırmanıyoruz. Sütlacıyla meşhur Hamsiköy’ü görüp sütlaç molası ardından Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan Zigana Tüneli’nden geçiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Yöresel pestil ve kömesinden alıp Giresun Şehir merkezine geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından gece yolculuğu ile Ordu, Samsun, Merzifon, Bolu, Gerede, üzerinden sabah saatlerinde Kocaeli’ne dönüyoruz.

DİĞER DETAYLAR:

>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.

>Öğle yemeği: Sümela Altındere ve ya Zitaş Yaylakent

>Mola yerleri: İhtiyaç doğrultusunda yol üzerindeki tesislerden alınabilir.

>Güzergâh: Giresun, Samsun, Merzifon, Bolu, Düzce, İzmit, İstanbul Toplam Mesafe > 1162 KM

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

>Otellerde 4 Gece Y.P Konaklama

>Mercedes Travego

Lüks Otobüsler İle Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

>Çevre Gezileri

>Rehberlik hizmetleri

>Batum Turu

Acarlar Tur Otobüs içi İkramları

ACARLAR TURİZM –HERCAİ TURİZM

Acarlar Tur Güvencesi

>Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)

>Otellerde Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı

>Otellerde Açık Büfe veya Set menü 4 Akşam Yemeği

>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 Otel hariç yapılan sabah kahvaltıları

>Tüm Öğle Yemekleri

>Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

>Yurt dışı çıkış harcı (16 TL)

>Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

>Tüm Özel Harcamalar

>BU TURUMUZDA MÜZE KART VERİLMEZ.

Uyarılar:

Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir” Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.

•Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

•Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden JOLLY Tur sorumlu değildir. Gürcistan 6 Yaş altı çocukların kimliklerinde fotoğraf talep etmektedir.

•Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu(multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan'ın pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu(multiple) vize almış olmaları gerekir.

•Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.

•Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.

•Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya(alkol-sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

•Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.

•Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.

•Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

Önemli: Turumuz 5 gece 6 gündür. Otel konaklaması 4 gece 5 gündür. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda ACARLAR TURİZM –HERCAİ TURİZM rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda AcarlarTur misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 26.11.2014

ÖNEMLİ NOTLAR:

Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır. 

Mola yerleri: BOLU KÖROĞLU TESİSLERİ– Osmancık ULUSOY TESİSLERİ - Terme Ulusoy Tesisleri

Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

Program zamanlamasında(gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ACARLAR Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Karadeniz Turlarımız Bölge Yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yapılarak aynı programı gerçekleştirir. 

Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına

bağlı olarak gerçekleştirilir. ' Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. '

Ek Hizmet Bedelleri Paket(Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.

Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar ACARLAR Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda ACARLAR Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. (

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. ' 

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 

Turumuzun Otelleri: Aşağıda belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Acarlar Tur temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

>

ÖĞLE YEMEKLERİ 

ACARLAR TURİZM –HERCAİ TURİZM

>Trabzon Akçaabat Körfez NİHAT USTA( Akçaabat Köfte[köfte-pilav-kaygana+patates

kızartması])+Piyaz +Serpme+Turşu Kavurma+Mısır ekmeği+Fındıklı Baklava+Ayran+Su+Çay

>Fırtına Vadisi Osmanlı Restoran –Organik Alabalık Tabağı[Alabalık-Kara Lahana Sarması-Patates

Kızartması]+Salata+LazBöreği(Tatlı)+Serpme+Turşu Kavurma+Mısır Ekmeği+Balıklı Ekmek+Su+Çay

>Batum Riveria Restoran-Gürcü ve Türk Mutfağı Ağırlıklı Açık Büfe Yemek (Hingali-hacapuri-Gürcü

usulü Tavuk Yemeği+Pilav+Mevsime Bağlı Sebze Yemeği+Cevizli Patlıcan+Sunguli Peynir+Soğuk

Mezeler+Meyve+Su+Çay)

>Zitaş Yaylakent öğle yemeği–Çorba+Karışık Izgara+Salata+Hamsiköy Sütlacı

>Sümela Restoran-Çorba(Seçmeli)+Pilavlı Saç Kavurma+Salata+Su+Çay

>

RAFTİNG

Fırtına Deresinde yapılan rafting, 3+ zorluk derecesine sahiptir. 7den–70e herkesin rahatlıkla katılacağı bir parkurdur.7 km uzunluktaki parkurda, 15 in üzerinde rapid bulunmakta ve katılımcıları muhteşem manzaralarla büyülemektedir. 6 kişilik botlar ile her botta bir adet profesyonel rafting rehberi mevcuttur. Botlarda can yeleği, kask, dizlik ve özel sigorta mevcuttur ÖDEN. ( RAFTİNG, İSTEĞE BAĞLI BİR SPOR OLDUĞUNDAN PAKET FİYATI İÇİNE KATILMAMIŞ, SİZ SAYIN MİSAFİRLERİMİZE SEÇENEK HAKKI VERİLMİŞTİR. RAFTİNG ÜCRETİ 50,00 TL’DİR VE İLGİLİ MÜESSESEYE ÖDENİR.)

>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

>MERCEDES /Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

BÖLGE İKLİMLERİ:

Ülkemiz özel konumu nedeniyle çeşitli iklim tiplerinin görüldüğü bir ülkedir. Türkiye’de, çevresindeki denizlerin, kara kütlelerinin, basınç merkezlerinin, enlemin ve yeryüzü şekillerinin etkisiyle 3 ana iklim tipi belirmiştir. Ana iklim tipleri arasında her iki iklim tipinin de özelliğini taşıyan geçiş iklimleri görülür.

1. Karadeniz İklimi

a. Doğu Karadeniz Tipi

b. Orta Karadeniz Tipi

c. Batı Karadeniz Tipi

Karadeniz İkliminin Özellikleri

Karadeniz Bölgesi’nin kıyı kesimlerinde görülür.

Her mevsim yağışlıdır. En çok yağış sonbahar ile kış aylarında düşer.

Türkiye’de görülen iklimler içinde yıllık yağış miktarı en fazla olandır.

Yazlar serin ve yağışlı, kışlar ılık ve yağışlı geçer.

Yıllık sıcaklık farkı azdır.

Bulutluluk oranı yüksek, güneşli gün sayısı azdır.

Karadeniz iklimi yer şekillerinin farklılığı nedeniyle 3 alt tipe ayrılmıştır.

Karadeniz iklimi sıcaklık ve nem koşulları bakımından okyanusal iklime benzer. Bu iklim tipinde yağış miktarı dağların konumuna ve yükseltilerine bağlı olarak farklılık gösterir.

imlerde iklim karasallaşmıştır.

Yıllık yağış miktarı az, sıcaklık farkları belirgindir.

Karasal iklim, enlem ve yükselti farkı nedeniyle 3 tipe ayrılır:

Karasal iklimde yaz kuraklığının görülmesi, Akdeniz yağış rejiminin etkili olduğunu gösterir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ACARLAR TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI ACARLAR TURİZM A AİTTİR.(11.05.2015).PROGRAMIN TURİZM SEKTÖRÜNDE OLUŞTURULAN KOPYALARINDAN JOLLYTUR SORUMLU TUTULAMAZ. TUR PROGRAMIMIZ, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TOPLAM 6 SAYFADAN OLUŞUP AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.


KARADENİZ TURU GENEL ŞARTLARI

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız

düşünülemez. SİRKÜ KODU:2015KFIST1

Gezi süresi 6 gece 7 gündür. Otel konaklaması 4 gece 5 gündür. 

En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acarlar turizm’de saklıdır.

Turun iptali durumunda Acarlar turizm r, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Notlar

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Acarlar turizm sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Acarlar turizm’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

Mola Yerleri,

Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri

1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Acarlar turizm da Acarlar turizm çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı

Müzekart Nedir?:

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 20 TL, tam Müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir. 

İndirimli Müzekart: 

T.C. vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları ilk gezecekleri müzede 20 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart almaları gerekmektedir.

*17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

*Yabancı misafirler indirimli kapsamında ödeme yaparak müze ören yeri girilerini kendileri öderler.

İndirimli kapsamındaki misafirler satış esnasında indirimli olarak seçilir ve 40TL müze kart indirimi tur fiyatından düşülür. İndirimli olarak seçilen misafirlere müze kart verilmemektedir.

Acarlar turizm Tatil Sigortası

Acarlar turizm , kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz: 

ANA TEMİNATLAR 

Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı.1.000 EUR, muafiyet 50 EUR

Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları.Sınırsız

Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet.5.000 EUR 

Terör sonucu yaralanma.1.000 EUR 

Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil.Sınırsız 

Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati.Sınırsız 

EK TEMİNATLAR 

Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi.Sınırsız Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması.100 EUR Günlük Max 4 Gün Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli.Sınırsız Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi.Sınırsız

Ücrete Dâhil Olanlar

Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi 

Otellerde 4 gece Yarım Pansiyon konaklama

4 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği

Lüks otobüsler ile ulaşım

Çevre gezileri

Acarlar turizm ikramları 

Gezi Hizmet Bedeli

Müze Kart

Ücrete Dâhil Olmayanlar

Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi&eğlenceler

Tüm öğlen yemekleri

Tüm öğünlerde yemeklerde alınan içecekler

Tüm özel harcamalar 

Yurtdışı çıkış pulu

Ulaşım Araçları

Mercedes Tourismo veya safir 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz. 

Öğle Yemekleri

Öğle yemekleri serbest olarak alınmaktadır. Tur programında belirtilen restoranlar rehberimizin önerdiği tesisler olup menü fiyatlarını restorantlar belirlemektedirler.Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş yada faturalarını temin edebilirler.